POSJET ČLANOVA HKLD-a PAPINSKOM HRVATSKOM ZAVODU SVETOG JERONIMA

Vatican 1

Za svog boravka u Rimu, gdje su u lipnju sudjelovali na posveti katoličkih liječnika Srcu Isusovu, članovi Hrvatskog katoličkog liječničkog društva (HKLD) s predsjednicom prof. dr. sc. Anom Planinc-Peraica i članovi Sekcije doktora dentalne medicine HKLD-a s predsjednikom mr. sc. Žarkom Udiljkom posjetili su i Papinski hrvatski zavod svetog Jeronima.

Srdačno ih je primio rektor Bože Radoš koji ih je upoznao sa poviješću Hrvatske crkve svetog Jeronima i s njom povezanog Zavoda, njihovim značenjem za Hrvatsku i Hrvate.

U Crkvi, koja se temeljito obnavlja, članovi HKLD-a sudjelovali su na svetoj misi koju je predvodio mons. Bože Radoš.

Članove HKLD-a stoga je osobito razveselila vijest da je papa Franjo imenovao mons. Radoša za novog varaždinskog biskupa.

Iskreno mu čestitamo!

Posvetu katoličkih liječnika Srcu Isusovu u Rimu organizirala je Međunarodna udruga katoličkih liječnika (FIAMC), a oko 500 predstavnika te Udruge u Vatikanu je u lipnju primio papa Franjo.

Mr.sc.ŽARKO UDILJAK, DDM.spec, predsjednik Sekcije doktora dentalne medicine i član UO FEAMC

Vatican 4

No Comments

Post A Comment